سئو

مشاوره سئو + {معرفی و راه ارتباطی برترین ها}

مشاوره سئو یکی از کارهایی است که یک سئو کار حرفه ای و با تجربه می تواند برای سایت های حوزه تخصص خود انجام دهد. سئوکار با ارائه راه حل های عملی و تخصصی می تواند کمک بزرگی به رشد و دیده شدن سایت مورد نظر بکند. اما یک مشاور حرفه ای سئو کیست و چه وظایفی دارد؟ در این مقاله به طور جامع به پاسخ این سوالات پرداخته ایم. با ما تا انتها همراه باشید.

مشاوره سئو چیست؟

برخلاف تصور عموم، سئو مجموعه ای ساده از تکنیک های پیش پا افتاده نیست بلکه راهکار های پویا و به روز در جهت ارتقا و رشد کسب و کار اینترنتی شما است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش خرید های اینترنتی، راه اندازی سایت برای کسب و کار شما مزایای زیادی دارد. یکی از واجبات هر کسب و کار اینترنتی دریافت مشاوره از یک سئوکار حرفه ای است؛ اما برای انجام اینکار نیاز است با ویژگی ها و وظایف مشاور سئوی خوب آشنا شوید.

وظایف مشاور سئو چیست؟

وظایف مشاور سئو چیست؟

اولین قدم برای انتخاب یک مشاور حرفه ای سئو، شناخت کامل از مسئولیت ها و حوزه وظایف کاری او می باشد. یک تیم مشاوره سئو باید با تحلیل و آنالیز سایت و بررسی رقبا بهترین پیشنهادات را در جهت ارتقاء رتبه سایت انجام داده و دانش خود را همراه با الگوریتم های گوگل، به روز کند. در ادامه به توضیح برخی از این وظایف پرداخته ایم:

📌اطلاع از تکنیک های به روز و در حال تغییر سئو: سئوکاری که اقدام به ارائه مشاوره سئو می کند باید با به روز ترین تکنیک های این حوزه آشنا بوده و بهترین آنها را در جهت رشد سایت مشتری به کار ببرد. همچنین همواره به مطالعه از منابع معتبر همچون Search Engine Journal بپردازد. یک مشاور سئو حرفه ای باید با در نظر گرفتن تغییرات الگوریتم های گوگل همچون Caffeine Rankbrain، Humingbird و … دانش خود را همواره به روز رسانی کند.

📌 ارتقای رتبه سایت در گوگل: یکی از نتایج اصلی که دوره های مشاوره سئو به همراه دارد، ارتقای رتبه سایت مورد نظر در گوگل است. مشاور حرفه ای سئو باید با انجام مجموعه اقدام لازم، موفق به ارتقای رتبه در گوگل و ماندگاری آن در زمان طولانی شود.

📌 ارائه استراتژی سئو: مشاوران سئو با بررسی سایت های رقبا و مطالعه در حوزه تخصصی سایت، کلمات کلیدی اصلی و فرعی را مشخص نموده و بهترین استراتژی را بر اساس آن ارائه دهند.

📌 بررسی نیاز های بازار هدف: در مشاوره سئو باید بازار هدف و برند مورد نظر به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد و هدف های قابل دستیابی و  کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت در جهت پیشی گرفتن از رقبا تعیین شود.

بازاریابی محتوا چیست؟ با ما همراه باشید.

📌 تشخیص مشکلات فنی: بسیاری از سایت ها با مشکلاتی از قبیل به روز رسانی با سرعت کم، نمایش خطاهایی نظیر 404 و یا 301/302 و مشکلات فنی دیگر رو به رو هستند که باعث ایجاد یک تجربه کاربری ناخوشایند می شود. تیم مشاوره سئو باید با آنالیز و بررسی این مشکلات اقدام به ارائه راه حل های عملی نمایند.

📌 تحلیل عملکرد سئوی رقبا: مشاوران حرفه ای سئو، ب بررسی دقیق عملکرد رقبا و کم و کاستی های آنها سعی میکنند تا راهکار های خوبی در جهت پیشی گرفتن از آنها و رفع نیاز بازار هدف ارائه دهند.

📌 آنالیز بک لینک ها: یکی از موارد دیگری که در رتبه بندی سایت توسط گوگل تاثیر گذار است، بک لینک ها می باشد. مشاوران سئو با بررسی بک لینک ها، برنامه ای دقیق جهت بهبود و یا اصلاح آنها ارائه می دهد.

📌 ارائه گزارش های منظم: مشاور سئو باید مدیران مجموعه را در جریان کار های انجام شده بگذارد و نمودار عملکرد و جایگاه سایت را در دراز مدت مورد بررسی قرار بدهد. ارائه گزارش های منظم ماهانه و سالانه جزو یکی از وظایف یک مشاور حرفه ای سئو می باشد.

وظایف تیم مشاوره سئو تنها محدود به موارد بالا نمی باشد و مشاور حرفه ای سئو وظایف دیگری نظیر چینش نقشه محتوایی، اصلاح محتواهای قبلی، لینک سازی درست، بهبود تجربه کاربر و … دارد.

انتخاب تیم مشاوره سئو

انتخاب تیم مشاوره سئو

یکی از مواردی که صاحبان کسب و کار ها باید در نظر داشته باشند، انتخاب یک تیم حرفه ای سئو است اما سوال اینجاست که بهترین تیم مشاوره سئو کدام است؟ با توجه به بازار داغ سئو و افزایش تیم های مشاوره انتخاب بهترین ها کمی دشوار شده است؛ حال آنکه مشاهده نتایج جلسات سئو در کوتاه مدت ممکن نیست و نیاز به زمان زیادی برای بررسی عملکرد تیم است. برای جلوگیری از اتلاف وقت و سرمایه بهتر است در ابتدا برخی موارد را در خصوص انتخاب تیم مشاوره سئو در نظر بگیرید:

📌 انتخاب ابزار های مناسب: یک مشاور حرفه ی سئو باید از ابزار های موجود در دنیای اینترنت برای ارائه بهترین بازدهی بهره مند شود. بخشی از ابزار های مورد استفاده توسط تیم های سئو شامل: Google Docs ،Slack در بخش تعاملاتAsana ،Trello ، basecamp در بخش مدیریت پروژه استفاده کنند.

📌 تعیین اهداف و انتظارات: یکی از مواردی که پیش از انتخاب یک تیم مشاوره سئو در نظر داشته باشید، تعیین اهداف و انتظارات از مشاوران است. البته توجه کنید که دستیابی به بهترین نتایج سئو و ارتقا رتبه سایت در کوتاه مدت ممکن نیست و بهتر است اهداف و انتظارات به صورت واقع گرایانه تعیین کرده و در این موارد به تجربه سئو کار اعتماد کنید.

📌 پاسخ دهی به سوالات: یک تیم حرفع یا مشاوره سئو تلاش می کند تا موضوعات را به صورت ساده و روان برای صاحبان کسب و کار توضیح دهد و در صورت وجود هرگونه سوال، اعضای تیم بتوانند با صبر و حوصله آماده پاسخگویی به سوالات باشند.

📌 برسی پیشینه کاری: مهم ترین مورد در خصوص انتخاب یک تیم موفق، بررسی رزومه افراد و کل تیم است. بهتر است تیمی را انتخاب کنید که در حوزه کاری شما تخصص و تجربه کافی را داشته باشد و بازار هدف شما نیز آشنایی داشته باشد.

اس ام اس مارکتینگ چیست؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش، کلیک کنید.

این موارد برای انتخاب تیم مشاوره سئو سایت شما لازم اند اما کافی نه! بهتر است با افزایش مطالعه خود در این زمینه سعی بر بررسی موارد دیگر نیز داشته باشید. مواردی همچون: تکنیک هایی که تیم مشاوره قرار است به کار گیرند، هزینه ها، مشتریان قبلی و میزان رضایت آنها و …

توجه کنید که فرآیند سئو دو طرفه است و علاوه بر میزان مهارت، تجربه و تخصص تیم مشاوره سئو، به نحوه اجرای مدیران مجموعه به مشاوران نیز بستگی دارد چرا که اصولا تی های مشاوره سئو در بخش اجرایی کار شما شرکت نمی کنند و این مورد بر عهده مدیر مجموعه می باشد. شما باید به طور دقیق و گام به گام موارد گفته شده توسط مشاوران را اجرا کنید چرا که در صورت انجام ناقص کارها، علاوه بر هدر رفتن هزینه و زمان، به اهداف مورد نظرتان نخواهید رسید. در نتیجه برای کسب نتیجه مطلوب از جلسات سئو، هر دو طرف مسئولیت هایی دارند.

خلاصه مطلب

با توجه به حضور پررنگ اینترنت در زندگی افراد، بسیاری از کسب و کار ها نیز به فروش و بازاریابی اینترنتی روی آورده اند. دانش سئو، مجموع اعمال پیچیده و حساسی است که باعث رشد و ارتقای رتبه سایت در گوگل و در نتیجه افزایش بازدید سایت مورد نظر می شود. اما مشاور سئو کیست؟ یک مشاور سئو با مطالعه و بررسی تمامی تکنیک های سئو و انطباق خود با الگوریتم های در حال تغییر، راهکار هایی عملی در جهت بهینه سازی و رشد سایت ارائه می دهد. در این مقاله به طور کامل به وظایف تیم مشاوره سئو و ویژگی های آن پرداخته ایم.

برای دانلود پی دی اف مطالب این صفحه، کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا