سئو

راه های درآمد دلاری از سئو

با بالارفتن دلار اکثر مردم به این فکر می افتند که چطور و از چه راهی می توان درآمد دلاری کسب کرد؟ درآمدزایی به دلار نیاز به آموزش و یادگیری اصول و مهارت هایی دارد که یکی از این مهارت ها، سئو یا بهینه سازی موتور جستجو می باشد. با یادگیری این مهارت ها، هم اعتبار و هم درآمد شما تضمین می شود بنابراین اگر می خواهید با راه های درآمد دلاری از سئو آشنا شوید تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

راه های درآمد دلاری از سئو 

کسانی که در زمینه سئو به تخصص و مهارت بالایی رسیده اند می توانند از طریق سئو درآمد دلاری کسب کنند. به عبارت دیگر تنها پیش نیازهای کسب درآمد دلاری از راه سئو، افزایش دانش و مهارت در این زمینه است که شامل دانش سئو و مهارت درآمدزایی از آن می شود. تنها نگرانی افرادی که قصد یادگیری سئو را دارند این است که آیا بازار کار مناسبی در ایران دارد یا خیر؟

راه های درآمد دلاری از سئو بسیار مختلف است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم. در صورتیکه بتوانید به مهارت بالایی در سئو برسید، هر کدام از این راه های می توانند شما را به درآمدزایی برسانند. این روش ها شامل موارد زیر می باشند:

روش های کسب درآمد دلاری

 • کار کردن به صورت فریلنسری که بسترهای مناسبی برای آن وجود دارد، می تواند یکی از راه های درآمد دلاری از سئو باشد.
 • تعامل با کسب و کارهای خارجی که می تواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد.
 • وب سایت ها در حال حاضر بسیار خواهان سئوکار هستند تا محتوای سایت خود را بهینه کنند. یکی از راه های درآمد دلاری از سئو، بر عهده گرفتن سئوی سایت های مختلف می باشد.
 • سئو زیرشاخه هایی دارد که تخصص در آنها نیز می تواند منجر به درآمدزایی دلاری شود.
 • یکی از راه های درآمد دلاری از سئو راه اندازی سایت فروشگاهی چند زبانه است.
 • راه اندازی سئو سایت وبلاگی جهت گوگل ادسنس نیز از راه های درآمد دلاری از سئو می باشد.

درآمدزایی از سئو به صورت فریلنسری

فریلنسر یک واژه ی انگلیسی است که در لغت به معنای کار کردن به صورت آزاد و بدون وابستگی به سازمان یا شرکت خاصی می باشد. افرادی که به صورت فریلنسر کار می کنند می توانند کارفرمای خود را انتخاب کنند و تقریبا می توان گفت تمام فرآیند کاری آنها به صورت غیرحضوری و در خانه است. سئوکار نیز می تواند به صورت فریلنسر فعالیت کند که این کار مزایا و معایبی برای وی خواهد داشت. به طور کلی متخصص سئوکار با کار کردن به صورت فریلنسر زمان بیشتری برای بهینه سازی یا سئو کردن سایت های خود یا کارفرما خواهد داشت در نتیجه درآمد وی نیز به التبع بیشتر خواهد شد. در روش درآمدزایی فریلنسری از راه سئو محدودیت درآمد وجود ندارد به همین دلیل از راه های درآمد دلاری از سئو می توان به انجام پروژه های فریلنسری اشاره کرد.

تعامل با کسب و کارهای خارجی و ارائه مشاوره به آنها

هدف از سئو کردن سایت، ارتقای رتبه آن در گوگل و افزایش نرخ کلیک در آن است. کارشناس سئو می تواند به کسب و کارهای خارجی در زمینه حل مشکلاتی که در سایت آنها وجود دارد مشاوره بدهد. همچنین متخصص سئو می تواند ترفندهای نوین بهینه سازی سایت را به آنها معرفی کند. درآمد حاصل از دادن مشاوره به کسب و کارهای خارجی بسیار بالاست اما نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد که رسیدن به چنین مرحله ای اندکی زمانبر ولیکن شدنی است.

سئو سازی محتوای وب سایت ها

اگر برایتان دشوار است که سایت خود را داشته باشید بهترین گزینه برای شما تولید محتوای سئو شده برای سایت ها می باشد. سئوسازی محتوای وب سایت ها، دغدغه و فشار کاری کمتری دارد اما باید از کلمه کلیدی به تعداد مناسب استفاده کرد و کلمات را به طور اصولی در هدینگ ها در کنار یکدیگر قرار داد تا محتوای سئو شده با کیفیتی تولید شود. فعالیت یک متخصص سئو در وب انگلیسی به راحتی می تواند یکی از راه های درآمد دلاری از سئو باشد. در نتیجه یکی از راه های درآمد دلاری از سئو، سئو سازی محتوای وب سایت ها می باشد.

برای اطلاع از بهترین مشاغل دانشجویی، کلیک کنید.

فعالیت تخصصی در زیر شاخه های سئو

سئو زیرشاخه های مختلفی دارد که افراد با افزایش مهارت خود در هر یک از این زیر شاخه ها، می توانند در شرکت های بزرگ و معتبر دیجیتال مارکتینگ استخدام شوند و به عنوان مدیر قسمت های مرتبط با سئو، شروع به کار کنند. کسی که با این زیرشاخه ها آَشنایی داشته باشد و مهارت خود را در آنها ارتقا دهد به راحتی می تواند جایگاه مستحکمی در وب انگلیسی پیدا کند.

دانش سئو در بخش های زیر، قابلیت فعالیت و مانور دارد:

 1. آنالیز سایت
 2. سئو تکنیکال
 3. شبکه‌های اجتماعی
 4. تولید محتوای اصولی و باکیفیت
 5. سئو داخلی
 6. سئو خارجی
 7. تحقیق کلمات کلیدی

سئو چیست؟ برای معرفی کامل روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

دلایل اهمیت سئو برای مشاغل اینترنتی

دلایل اهمیت سئو برای مشاغل اینترنتی

اکنون در دورانی هستیم که بیشتر فعالیت افراد در دنیای دیجیتال صورت می گیرد و زمان زیادی در این فضا گذارنده می شود بنابراین می توان از این فرصت در جهت دست یابی به راه های درآمد دلاری از سئو استفاده کرد. سئو یا بهینه سازی سایت از بهترین روش های درآمدزایی است که اعتبار سایت شما را افزایش می دهد و باعث ارتقای رتبه آن در میان نتایج موتور جستجوی گوگل می شود اما این تنها دلیل برای بهینه سازی سایت کسب و کارها نیست و دلایل مهمی برای آن وجود دارد:

 • افزایش رضایتمندی کاربران: زمانی که کاربر به موتور جستجو مراجعه می کند و دنبال مطلبی می گردد، گوگل به طور هوشمندانه سایت هایی را در رتبه های بالاتر قرار می دهد که مطالب کاربردی تری برای وی داشته باشد. بنابراین اگر سایت شما در راستای پاسخ به یک سوال یا توضیح یک مطلب به درستی عمل نکند و مخاطب گمراه شود باعث کاهش نرخ کلیک و افزایش نرخ پرش سایت شما خواهد شد. سئو کردن محتوای سایت کمک می کند تامخاطب زودتر به پاسخ سوالات خود برسد در نتیجه تعامل با مخاطب افزایش می یابد.
 • امکان تجربه ی یک جستجوی ارگانیک: عواملی در افزایش نرخ کلیک و جذب کاربران موثر است که از مهم ترین عوامل، جستجوی ارگانیک می باشد. با وجود اینکه 64 درصد جستجو وب سایت ها به صورت ارگانیک است اما مواردی مانند شبکه های اجتماعی و تبلیغات نیز می توانند نرخ کلیک را افزایش دهند. با سئو کردن محتوای سایت به صورت درست و اصولی می توان سهم جستجوی ارگانیک را در جلب نظر مخاطب افزایش داد.
 • افزایش نرخ تبدیل:  هدف کاربران از جستجو در گوگل اغلب دریافت خدمات یا خرید محصول می باشد که اگر با خدمات با کیفیت و محصولات مرغوب در حین جستجو برخورد کند، احتمال خرید در چنین حالتی بسیار بالا است. از این رو در صورتی که سئو سایت به طور صحیح صورت بگیرد، احتمال خرید کاربر و نرخ تبدیل سایت به شدت افزایش می یابد.
 • بهبود جستجو محلی:  کسب و کارهایی که در یک محدوده خاص فعالیت می کنند باید سئوی سایت خود را به گونه ای ارتقا دهند که در جستجوهای محلی به رتبه های بالاتر گوگل برسند و اینگونه جامعه موثرتری از خدمات این سایت بهره مند می شوند. این روش از کارآمدترین روش های سئوی سایت محسوب می شود.
 • معتبرسازی برند: هر کسب و کار موفق به سایتی نیاز دارد تا به اعتبار و موفقیت خود بیفزاید. اگر این سایت از طریق اصول سئو، بهینه شده باشد این اعتبار بخشی چندین برابر می شود و رسیدن به موفقیت را آسان تر می کند.

بازاریابی محتوا چیست؟ با ما در دی ام یار همراه باشید.

زمان مورد نیاز برای بهینه سازی سایت

زمان لازم جهت تولید محتوای سئو شده برای سایت وابسته به عواملی شامل موارد زیر است:

 • تعداد کلمات کلیدی خواسته شده
 • وضعیت رقابت در میان سایت های مرتبط
 • زمینه کاری سایت

این عوامل همچنین می توانند بر هزینه های سئوی سایت تاثیر بگذارند. اگر هر یک از عوامل بالا در سطوح پیشرفته درخواست شده باشند زمان مورد نیاز برای سئوی سایت افزایش می یابد و کارشناس سئو باید بتواند این زمان را مدیریت کند.

وضعیت بازار کار سئوکار

راه های درآمد دلاری از سئو ممکن است هر کسی را وسوسه کند و باعث شود افراد زیادی برای کار این داوطلب شوند اما از آنجا که این شغل به تازگی وارد دنیای دیجیتال شده، هنوز به مرحله اشباع شدگی نرسیده است چرا که افراد زیادی حتی معنای آن را نمی دانند. بنابراین از لحاظ بازار کاری بسیار عالی بنظر می رسد.

تولید محتوای ویدیویی به چه صورتی است؟ برای آموزش روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

 راه تشخیص مهارت و دانش فرد سئوکار

در هر رسته شغلی که باشید، برای سنجش میزان مهارت های شما ممکن است در خصوص تجربه هایتان سوال و یا از شما نمونه کار خواسته شود. برای آنکه مهارت های یک سئوکار شناخته شود نیز از وی نمونه کار و پروژه هایی که قبلا کار کرده خواسته می شود. در صورتی که با مهارت های وی مانند توانایی انتخاب کلمه کلیدی دشوار،تعدد کلمات کلیدی و …، رتبه سایت بهبود پیدا کرده است می توان به مهارت وی اعتماد کرد.

برخی از سایت های گوگل با انتخاب کلمه کلیدی ساده و به کار بردن برخی ترفندهای سئو کلاه سیاه به رتبه های بالا در نتایج گوگل دست یابند از این رو بررسی کار سئوکار باید به طور دقیق صورت گیرد تا برای ارتقا سایت، از این قبیل ترفندها استفاده نشده باشد.

خلاصه مطلب

کسب درآمد دلاری از طریق سئو جزو بهترین راه های درآمدزایی است که روش های مختلفی برای آن وجود دارد. کسب درآمد دلاری از سئو به روش های فریلنسری، تولید محتوای سئو شده برای سایت و راه اندازی سایت فروشگاهی و وبلاگی وجود دارد که هر کدام به طور مفصل توضیح داده شد. در این مقاله راه های درآمد دلاری از سئو، به طور جامع توضیح داده شده است. شما می توانید سوالات خود را با ما در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.

برای دانلود پی دی اف مطالب این صفحه، کلیک کنید.

آیا درآمد دلاری از سئو ممکن است؟

بله بسته به استراتژی ای که فرد پیش می گیرد و اقداماتی که برای این هدف انجام می دهد این مسئله کاملا ممکن می باشد.

آیا برای درآمد دلاری از سئو صرفا باید از کشور خارج شد؟

خیر، امکان دورکاری با برخی از شرکت ها وجود دارد.

تسلط به زبان انگلیسی چقدر تاثیر بر دریافت پروژه خارجی برای سئو دارد؟

می توان گفت تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم ترین موارد برای درآمد دلاری از سئو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا