عمومی و سایر

سئو یوتیوب چیست؟ + 10 ترفند کاربردی برای سئو ویدیو در یوتیوب

سئو یوتیوب چیست و چه تاثیری در بهبود کانال ما دارد؟ این سوالی است که بسیاری از فعالان رسانه‌ های اجتماعی مخصوصا افرادی که فرایند تولید محتوای ویدیویی را انجام می دهند، می پرسند. قبل از هر چیز باید بدانیم که یوتیوب پس از گوگل دومین موتور جستجوی بزرگ دنیا را دارد. از بین هر ۱۰ ویدئو که در جستجوی گوگل نشان داده می‌شود، 9 مورد آن مربوط به یوتیوب است.

رسانه‌ اجتماعی یوتیوب در حال رشد است و هر دقیقه بیش از ۵۰۰ ساعت ویدئو بر روی آن بارگذاری می‌ شود. اما بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند که سئو یوتیوب چیست؟ و چه جایگاهی دارد؟ از این رو در ادامه قصد داریم به 10 ترفند کاربردی برای سئو ویئو در یوتیوب و همچنین استراتژی که در فرایند بهینه سازی کانال خود باید انجام دهید، توضیحاتی ارائه کنیم. پس تا انتهای این مقاله از دی ام یار با ما باشید.

اهمیت سئو یوتیوب چیست؟

👈 بسیاری از کاربران فعال در پلتفرم یوتیوب می خواهند بدانند که اصولا در این پلتفرم معنای سئو چیست؟ و بر چه پایه ای استوار است؟ همانگونه که می دانید یکی از موتور جستجوی پرقدرت دنیا یوتیوب است که ویدیوهای تولیدی آن بیشترین میزان بازدید را به خود اختصاص می‌ دهند. بسیاری از افراد به دنبال بازدید بیشتر، دریافت کامنت های بیشتر و افزایش تعداد اعضای خود در کانال و همچنین افزایش تعداد ورودی های خود از سمت گوگل هستند.

👈 از این رو یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهید این است که استانداردها و اصول بهینه سازی کانال خود را رعایت کنید تا بر اساس آن بتوانید بازدید بیشتری داشته باشید. در مجموع اگر بتوانید نحوه بهینه سازی یوتیوب را فرا بگیرید، می توانید از طریق آن بیشترین میزان نرخ تبدیل را داشته باشید و در بازاریابی محتوا موفق عمل کنید. در ادامه به اهمیت سئو در ویدیوهای یوتیوب و همچنین چگونگی بهینه سازی کانال یوتیوب خواهیم پرداخت.

خدمات سئو چیست برای کسب اطلاع از این نکته روی لینک مربوطه کلیک کنید.

اهمیت سئو یوتیوب چیست؟

بهترین استراتژی سئو یوتیوب چیست؟

👈 تا اینجا به این سوال که سئو یوتیوب چیست؟ پاسخ دادیم. بهینه سازی موتور جستجو یا SEO یکی از فعالیت‌هایی است که شما می‌توانید از طریق آن جایگاه مناسبی در نتایج جستجو داشته باشید. بازدید کنندگان از طریق موتورهای جستجو وارد سایت های شبکه های اجتماعی مختلف می شوند. از این رو لازم است بدانید که سئو یوتیوب یوتیوب چیست و چگونه می توان از طریق آن به جایگاه مناسبی در نتایج در موتور جستجو دست یافت.

👈 بر خلاف گوگل که از طریق بک لینک و سایر فاکتورها برای ارزیابی رتبه استفاده می کند، یوتیوب شامل بهینه سازی کانال، کپشن ها، توضیحات لیست های پخش ویدئو است. اگر بدانید که سئو یوتیوب چیست؟ و چگونه به کار می رود؟ می توانید ویدیو های درون و بیرون از کانال خود را به خوبی بهینه کنید. بسیاری از افراد با مفاهیم پایه سئو یوتیوب مانند کلمات کلیدی، عنوان ها، توضیحات متا آشنا هستند، اما شما می توانید از طریق آشنایی با نحوه استفاده صحیح از کلمات و عبارات، کارهای بهتری برای بهبود دسترسی پذیری ویدئو خود انجام دهید.

👈 توجه داشته باشید که ربات های موتورهای جستجو قادر به تماشای ویدیو نیستند و فقط به داده های متنی تکیه خواهند کرد. پس قدرت اصلی شما در تقویت متن های مربوط به ویدئوها است. توضیحات کپشن و زیرنویس ها تاثیر مستقیم بر تجربه کاربر و میزان درگیری او و مدت زمانی که به تماشای ویدئو اختصاص می ‌دهند، خواهد داشت. اگر تمرکز خود را برای متن قرار دهید، به راحتی متوجه خواهید شد که سئو یوتیوب چیست و چگونه عمل می کند. در ادامه باید به نکات اصلی سئو ویدئهای یوتیوب او اشاره کنیم تا راحت تر بتوانید فرآیند بهینه سازی کانال خود را انجام دهید.

بهترین استراتژی سئو یوتیوب چیست؟

 نکات طلایی قبل از تولید محتوای یوتیوب

👈 برای اینکه بتوانید کانال خود را به درستی و به صورت هدفمند بهینه سازی کنید، باید یک سری نکات اصلی و اساسی را قبل از شروع انواع روش های تولید محتوا یوتیوب خود مورد توجه قرار دهید.

اولین گام این است که بر یک مبحث خاص و روی یک موضوع معین کار کنید و در آن متخصص شوید.

👈 باید توجه داشته باشید که موتورهای جستجوی گوگل از E.algorithm استفاده می‌کنند. در حال حاضر یوتیوب این الگوریتم را ندارد، اما خیلی بسیار مشابه با این سیستم عمل می‌کند. الگوریتم یوتیوب به کانال های معتبری که در موضوعات خاص اطلاعات هدفمند و جامع ارائه می ‌دهند، نسبت به کانال های معمولی رتبه بهتری می دهد، به دلیل اینکه محتوای ارزشمند تولید می شود و وقت بیشتری برای آن صرف می شود.

👈 کانال هایی که بر روی موضوعات تخصصی کار می کنند، نسبت به کانال هایی که ویدیوها با موضوعات متفاوت منتشر می ‌کنند، در کسب رتبه عملکرد بهتری خواهند داشت. اما آیا شما با فرآیند سئو ویدیو در یوتیوب آشنا هستید؟ در ادامه لازم است بیشتر در ارتباط با نحوه سئو یوتیوب بیشتر توضیحاتی ارائه دهیم.

 نکات طلایی قبل از تولید محتوای یوتیوب

 آشنایی با نحوه سئو ویدیو در یوتیوب

👈 تا اینجا متوجه شدید که سئو یوتیوب چیست و چگونه می توانید محتوای ویدیویی خود را بهبود دهید. در ادامه به فرایند سئو ویدیو در یوتیوب اشاره خواهیم کرد.

✔️ انتخاب اسم مناسب برای محتوای تولید شده

👈 برای ویدیوهای خود یکی از مهمترین گام هایی که می توانید از آن به عنوان یکی از ترفندهای اصلی در افزایش رتبه کانال خود از آن استفاده کنید، انتخاب نام مناسب می باشد. اسم ویدئو باید حداقل 5 کلمه باشد، یعنی کلمه‌ کلیدی اصلی در آن گنجانده شود و توضیحاتی درباره اینکه محتوای ویدیویی در چه خصوصی است ارائه دهید.

✔️ انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای ویدئو یوتوب

👈 قبل از اینکه فرآیند سئو محتوای ویدیویی در یوتیوب را آغاز کنید، باید به انتخاب کلمه کلیدی و عبارات خود توجه کنید. این کلمات کلیدی یوتیوب در عنوان ویدئو یا متاداده قرار داده می ‌شود. کلمات کلیدی باید طوری باشد که ویدئو شما را به درستی معرفی کنند و شبیه عباراتی باشند که کاربر در موتور جستجو وارد می ‌کند تا محتواهای شبیه ویدئو شما را ببینند.

👈 تلاش کنید کلمه کلیدی را در اولین خط از توضیحات خود استفاده نمایید. برای اینکه بدانید مردم بیشتر از چه عبارات کلیدی در جستجوهای خود استفاده می کنند، باید برای آنها تحقیق کنید.یک استراتژی ساده استفاده از پیشنهاداتی است که در قسمت جستجو یوتیوب نمایش داده می شود. برای این کار می توانید کلمات کلیدی را از قسمت گزارشات جستجوی یوتیوب که در Traffic Sources و  YouTube search قرار دهید.

👈 برای اینکه بتوانیم بفهمیم کلمات کلیدی خوبی دارد یا نه آن را در یوتیوب جستجو کنید و ببینید چند نتیجه برای آن تولید می‌ شود. به دنبال کلماتی که با حجم جستجوی بالا و رقابت کم باشد تا ویدیوها وارد حجم زیادی از محتوا نشود.

✔️ انتخاب ابزار مناسب برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب در یوتوب

👈 برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب می‌توانید از ابزارهای زیر کمک بگیرید:

  • Moz Keyword Explorer
  •   AdWords Keyword Planner
  •   UberSuggest
  •   VidIQ Vision

👈 با این ابزارها می توانید منابع دیگری مانند حجم کلمات کلیدی که تعداد جستجو آنها در گوگل اعمال شده است و هزینه هر کلیک، میزان هزینه متوسط هر کلیک برای هر عبارت در گوگل را ببینید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی می توانید از ابزارGoogle Keyword Planner  استفاده کنید. سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که خاص و در عین حال میزان جستجوی آن حداقل 300 بار در ماه باشد.

برای سفارش تولید محتوا روی لینک مربوطه کلیک کرده و با ما همراه باشید.

✔️  زیرنویس های مناسب و دقیق برای پست خود بنویسید

👈 یوتیوب به صورت اتومات ویدیوها را رونویسی می کند تا توضیحات اتوماتیک بسازد. اگر می خواهید بدانید که سئو یوتیوب چیست؟ ابتدا باید با نحوه ارائه دقیق محتوا متنی توجه داشته باشید. توضیحات فقط ۷۰ درصد دقیق و درست هستند، چراکه زیرنویس های ویدیوها نامفهوم هستند. گوگل به نتایج مفید در جستجوی پاداش خواهد داد و بقیه اسپم ها را حذف می کند.

👈 با نوشتن یک کپشن مناسب ریسک از دست رفتن رتبه موتورهای جستجوی خود را کاهش دهید. برای بیشتر کردن تاثیر زیرنویس در یوتیوب متن را در قالب فایلSRT  به ویدئو اضافه کنید، زیرا این یک فایل متنی است که موتور جستجو می تواند در آن خزش کند و بر مبنای آن به محتوای ویدیویی شما رتبه بدهد.

✔️ اضافه کردن رونوشت به پست مربوطه در یوتیوب

👈 ارائه توضیحات ویدئو از بهترین گزینه ها برای نمایش رونوشت ها می باشند. فیلد توضیحات 5000 کلمه برای ویدیو 10 دقیقه کافی است. اما توضیحات باید حداقل ۲۵۰ کلمه باشد. اگر کاراکترهای شما کافی نبود، می توانید به صفحه دیگری در وب لینک بدهید و توضیحات بیشتری را آنجا درج کنید. مهمترین چیزی که در نحوه صحیح یوتیوب باید توجه کنید، کلمات کلیدی است که با توضیحات دقیق می توان نرخ تعامل با مخاطبان را افزایش دهید.

✔️ ارائه زیرنویس چند زبانه برای جذب بیشتر مخاطبین یوتوب

👈 وقتی که شما زیرنویس را به چند زبان ارائه می ‌کنید، این کار باعث بیشتر شدن مخاطبان ویدئو می شود و در بهینه سازی سئو تاثیر مثبت دارد. ۱۶ درصد ترافیک یوتیوب از ایالات متحده است و در کل دنیا بیش از ۲ میلیارد کاربر هر ماه در یوتیوب فعال هستند. گذاشتن زیرنویس های چند زبانه باعث می شود مخاطبان شما بیشتر شوند و شانس نمایش ویدئو بالا رود.

✔️ نوشتن توضیحات و تگ های مرتبط با کلمه کلیدی

👈 تلاش کنید که در عنوان و توضیحات کمی از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. اما در این کار زیاده روی نکنید، چراکه متن شما در اسپم قرار خواهد گرفت. در مورد موضوع کلمه‌ کلیدی را در ابتدای عنوان بیاورید و از کلماتی مانند “چگونه”، “چطور” و “نکات” استفاده کنید تا نرخ تعامل کاربران بیشتر شود.

👈 در توضیحات متا کلمه‌ کلیدی را بین ۱۲۰ کاراکتر اول قرار دهید/ اگر ویدئو مربوط به محصول است، باید لینک به صفحه خرید محصول دهید، چون اکثر افراد از طریق ویدئو جذب کالای شما می شوند. در تهیه آن نیز از حدود ۵۰۰ کاراکتر استفاده کنید و تفاوت را با علامت “” از هم جدا کنید.

✔️  بر روی مشارکت کاربران چنل خود تمرکز کنید

👈 مشارکت کاربران از طریق المان هایی مثل نظرات، لایک و اشتراک گذاری باعث می شود که رتبه کانال شما افزایش یابد. گوگل به میزان مشارکت بازدید کنندگان با محتوای شما توجه می کنند. سعی کنید مخاطبان را به نوشتن نظرات، لایک کردن یا اشتراک گذاری تشویق کنید و نتایج را به پاسخ دادن به نظرات آن ‌ها اختصاص دهید. از نظر موتور جستجو هر زمانی که بتوانید با مخاطبان بیشتر ارتباط بگیرید، محتوای شما جذابیت بیشتری خواهد داشت.

 آشنایی با نحوه سئو ویدیو در یوتیوب

✔️ استفاده از ابزارهای تحلیل سئو یوتوب

👈 در کانال خود از ابزارهای تحلیل برای سنجش میزان تاثیرگذاری استراتژی خود استفاده کنید. این ابزار به شما نشان می دهد که در کجا عملکرد مناسب داشته اید و کجا باید عملکرد خود را تغییر دهید.

بازاریابی محتوا چیست؟ روی لینک مربوطه کلیک کنید.

✔️ توجه به کیفیت محتوای تولیدی برای یوتوب

👈 سعی کنید ویدیو های که در کانال خود تولید می کنید، کیفیت داشته باشند. نیازی نیست که از تجهیزات حرفه ای استفاده کنید، اما ویدئو شما باید آنقدر واضح باشند که مخاطبان را با متن درگیر سازد. به خاطر داشته باشید که اولین فاکتور موثر بر مشارکت کاربران و میزان نمایش محتوا، موضوع آن است سعی کنید. ویدیو های شما حداقل 5 دقیقه ای باشند. معمولا ویدیوهای کوتاه تر مخاطبان بیشتری خواهند داشت.

نتیجه گیری

بسیاری از افراد فعال در پلتفرم یوتیوب مایلند بدانند که سئو یوتیوب چیست؟ و چگونه میتوان ویدیوهای کانال یوتیوب را بهینه سازی کرد؟ در این مقاله به بررسی ۱۰ ترفند مهم و کاربردی که باعث بهینه سازی کانال یوتیوب شما و افزایش رتبه آن می ‌شود، اشاره کردیم.

فراموش نکنید که نحوه رتبه دهی یوتیوب با گوگل متفاوت است. مهمترین چیزی که موتور جستجو یوتیوب در رتبه دهی به کانال شما در نظر می گیرد، متن هایی است که از طریق کاپشن‌ها، توضیحات و زیرنویس ها و انتخاب کلمه کلیدی ارائه می دهید و لازم است که در هنگام تولید محتوای ویدیویی خود به این موارد دقت داشته باشید. چنانچه شما عزیزان نیازمند دریافت خدمات دیجیتال مارکتینگ و همچنین بهینه سازی محتوای ویدیویی خود در کانال یوتیوب هستید، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه دی ام یار تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک نمایید.

سئو یوتوب چه کاربردی دارد؟

مهم ترین کاربرد سئو یوتیوب افزایش بازدید شما و حضور قوی تر شما در صفحه نمایش خواهد بود.

مهم ترین نکته ای که در زمان اسفتاده از سئو یوتیوب باید به آن توجه داشت کدام است؟

مهم ترین موضوع در زمان سئو یویوب شناسایی مناسب ترین کلمه کلیدی برای محتوا تولید شده می باشد.

برای بهبود و بررسی روند پیشرفت سئو یوتیوب چه باید کرد؟

می توان برای انجام اینکار از ابزار های تحیلی که در مقاله معرفی شده است استفاده کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا